Alaca Ticaret ve Sanayi Odası
Alaca Ticaret ve Sanayi Odası
 
Alaca Ticaret ve Sanayi Odası
Alaca Ticaret ve Sanayi Odası
Alaca Ticaret ve Sanayi Odası
BAŞARI HİKAYELERİ
SİHİRLİ ELLER EKONOMİYE KATKI YAPIYOR

Sınırlı Sorumlu Alaca Kadın Girişimi Üretim İşletme Kalkınma Kooperatifi Alaca Ticaret ve Sanayi Odasının öncülüğünde 2017 yılında kuruldu.

Alaca Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi– II Hibe programı çerçevesinde kırsal kesimde işsiz kadınların ekonomiye katılmalarını sağlamak ve ilçenin işsiz kadınlarını iş hayatına kazandırmak için yapmış olduğu KADIN ELİYLE ŞİŞE CAMDA KUM HAYAT BULUYOR isimli proje ile ilçemizdeki 45 işsiz kadına Şişe Camda Kum sanatını öğretmiş ve eğitimini tamamlayan kadınlara kooperatif kurarak öğrendikleri bu el sanatını ekonomiye çevirmeye ön ayak olmuştur.

Sınırlı Sorumlu Alaca Kadın Girişimi Üretim İşletme Kalkınma Kooperatifimiz şu anda odamız imkanları ile kurmuş olduğumuz atölyede Avrupa Birliğinin hibe desteği bittiği halde üretimlerine devam etmekte ve işsiz kadınlarımıza örnek olmakta ve ekonomiye ek katkı sağlamaktadırlar.

Kadınlarımız kooperatif sayesinde Çorum ili Alaca ilçesi ve tetikleyeceği sosyal bölgede kadın istihdamını artıran ve kadınların sosyal hayata uyumunu sağlayan çalışmalar yapmaktadır. Kadınlarımız kooperatif sayesinde kadınların toplumla bütünleşmesine yardımcı olmakta kadınlarımızın yaşam kalitesinin artırılmasına katkı sağlamaktır.

Kadınlarımız camda kum sanatının haricinde ekonomik faaliyetlere başlayacaklardır. Özellikle ilçenin yöresel hamur işlerini ve keten yağı ve çörek otu yağı ticaretine de başlanacaktır.
SINIRLI SORUMLU KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM İŞLETME KALKINMA KOOPERATİFİ
AYHAN MAHALLESİ LALEZAR SOKAK BELEDİYE İŞ HANI KAT:1 NO:101/102 19600 ALACA/ÇORUM
alacakadinkalkinmakooperatifi@gmail.com   


UNAY UN SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
ALACA TİCARET VE SANAYİ ODASININ 2006/2007 YILLARINDA VERMİŞ OLDUĞU KOBİ GELİŞİM PROJE İLE DIŞ TİCARET EĞİTİMİ ALAN FİRMAMIZ UNAY UN A.Ş. 2008 YILINDAN İTİBAREN ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLERİNDE TEŞVİK ETMESİ İLE DIŞ TİCARETE BAŞLAMIŞ VE BU GÜN İLÇENİN EN ÖNEMLİ İHRACATÇI FİRMASI KONUMUNDADIR.
Ülkemizde istihdam sorununun çözümüne ve milli gelire katkıda bulunmak düşüncesi ile 25 yıllık hububat bilgi birikim ve tecrübelerimizle 1997 yılında limited şirketi kurarak kurumsal yapıya geçilmiştir.
2002 yılında ülkemiz insanlarına sağlıklı,hijyenik,ekonomik ürünler sunmak için buğday unu üretim faaliyetine başlanılmıştır.Kuruluş çalışmalarından üretime,üretim sürecinden dağıtım,pazarlama ve tüketim sürecine kadar her aşaması insani bir duyarlılık, yetkin bir uzmanlık,özenli bir çaba ve kalite hassasiyeti ile şirket yapılandırılmıştır.
Sektörde dünya ölçeğindeki gelişmeler yakından izlenerek,yeni dünya koşullarına göre sürekli yenilenen teknolojik donanım ve yapısal değişimlerle üretimde kalite düzeyi yükselirken üretim potansiyeli de giderek artmıştır.En önemli referansı üretim kalitesi sayan kurum,nitelikli üretim bilinci yanında eksiksiz müşteri memnuniyeti ve mutluluğu tek amaç gören tüketim bilincini de faaliyetlerinin hayat felsefesi saymaktadır.
Her şeyin olağanüstü bir hızla geliştiği küresel teknoloji dünyasının rekabet şartlarında var olmak ve insanlara en iyi ve en mükemmeli sunmak bilinciyle hareket eden kurum, hammadde temininden ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar bütün aşamalarda ideal kalite standartlarının korunmasını işletme stratejisinin en önemli ilkesi saymaktadır.Ülkemizin en vasıflı mahsul bölgelerinden profesyonel eksperler tarafından büyük bir özenle toplanan hammaddelerin,fabrikaya kabulü sırasında laboratuar elemanlarınca sondaj aletleriyle alınan numunelere kalite kontrol testleri uygulanmaktadır.Test sonuçları göz önünde bulundurularak Unay Un kalite spesifikasyonuna uygun olması halinde kullanım amaçları ve özelliklerine göre silolara alınarak üretim programına dahil edilmektedir.
Hammadde temininde başlayan laboratuar analizleri üretimin her safhasında titizlikle sürdürülmekte ve Türk Gıda Kodeksi yönetmeliğine uygun nitelikte tüm ürünlerde eşdeğer kalite standardında üretim yapılmaktadır.Üretilen mamullerimiz kalitelerine göre farklı silolarda depolanmakta ve tüketim isteği doğrultusunda hijyenik ortamda el değmeden otomatik olarak ambalajlanarak tüketiciye sunulmaktadır.
Vasıflı hammadde seçiminden nihai üretim safhasına kadar her aşaması büyük bir titizlik ve hijyen duyarlılığı içinde tüketicinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ürünler Unay Unu kısa zamanda sektörün aranan prestij markası haline getirmiştir.
Şirketimiz kendi üretim ihtiyacı ve ticari ürün olarak yaptığı 22.000 ton/ yıl ortalama buğday ithalatını 3.000 – 5.000 bin ton’luk gemiler ile FOB ve CIF olarak yapmaktadır. Alım yaptığımız ülkeler Ukrayna, Amerika, Arjantin, Hindistan, Rusya, Kazakistan’ten ithalat gerçekleşmiştir. İthalatını yaptığımız buğdaylar için 30.000 ton depolama kapasitemiz bulunmaktadır.
İhracat, 2011 yılından itibaren her yıl dünyanın değişik ülkelerindeki pazar arayışımızla Komşu ülkeler, Uzak doğu, Afrika, Orta doğu ülkelerine konteyner ve gemiler ile ihracatlar gerçekleştirmiştir. Bu gün fabrika üretim kapasitemizin % 60’ını ihracat yapabiliyoruz. İhracat pazarımızdaki ürünlerimiz, Ekmek, Sandöviç, Biskuvi ve endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.

Şirket Müdürü
Sami Bilge   

İLETİŞİM
Ayhan Mh. Ankara Caddesi No:3 Kat:2 19600 Alaca/ÇORUM
Tel: 0 (364) 411 50 42 / Fax: 0 (364) 411 64 86
e-mail: alacatso@hotmail.com - alacatso@tobb.org.tr
  • 2 Online Ziyaretci
  • Dün: 115
  • Bugün: 86
  • Toplam: 161552


Bu Web Sitesi ve Tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü görüntü, yazı içeren bilgi, belge ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sinai mülkiyet hakları Alaca Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir. Bu Web Sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

2016 © Alaca Ticaret ve Sanayi Odası . Tüm Hakları Saklıdır.